GEZİ BAHANESİYLE KAOS ÇIKARTACAKLARDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütlerine ve sol gruplara birbiri ardında düzenlendiği baskınlar ile büyük kaos planını deşifre etti. Gezi eylemlerinin yıldönümü 31 Mayıs - 1 Haziran tarihlerinde düğmeye basılması düşünülen ve 7 Haziran seçim gecesinden itibaren büyük kaosa dönüştürülmesi planlanan eylemlere polisin seri baskınlarıyla darbe indirildi.

İLK OPERASYON DHKP'C'YE GELDİ

İstanbul polisi, ilk olarak büyük eylemler planlayan DHKP/C terör örgütüne seri baskınlar düzenledi. 6 farklı operasyonda DHKP/C'nin eylem planlarının bulunduğu flash disk ele geçirildi. El konulan 18 sayfalık örgütsel dokümanlarda emniyet, askeriye ve MİT binalarına seri eylem planları çıktı. Planlanan girişimlerin, Gezi eylemlerinin yıl dönümüne ve paralel olarak seçim sonrasını hedef aldığı belirlendi.
SALDIRI PLANLARI ELE GEÇİRİLDİ

Bahçelievler'de DHKP-C'ye yönelik operasyonda yakalanarak tutuklanan iki örgüt üyesinde ele geçirilen flash diskteki dokümanlarda, örgüt üyelerinden, milletvekilleri, TÜSİAD üyeleri, emniyet, askeriye ve MİT binalarına düzenlenecek saldırılara öncelik verilmesi isteniyordu. İstanbul polisi, ikinci olarak Kobani eylemlerini bahane ederek kaos yaratmaya çalışan SDP'lilere operasyon yaptı.

PARTİ BİNASINDA SİLAHLAR BULUNDU

Kobani'de öldürülen Bedrettin Akdeniz bahanesi ile eylem yapma hazırlığında olan Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Kadıköy ilçe örgütü binasına polis baskın düzenledi. Parti binasında çok sayıda molotofkokteyli ele geçirildi. 8 kişi gözaltına alınırken, aramalarda pompalı tüfek, tabanca, satır, döner bıçağı ve kelepçe ele geçirildi.800 polis göz açtırmadı
Haziran ve seçim planlarına engel olmak için çalışmalarını derinleştiren İstanbul polisi, dün yeni bir operasyon düzenledi. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri silahlı eylem hazırlığında olan Maoist Kominist Partisi'ne (MKP)düzenlediği gece operasyonunda örgütün İstanbul liderleri dâhil 21 şüpheliyi gözaltına aldı. Sultangazi ve Sancaktepe başta olmak üzere 10 ayrı ilçede 40 ayrı noktaya eş zamanlı baskınlar yapıldı.

 Okunma Sayısı:587    28 Mayıs 2015


YORUM YAZ

Girilecek rakam : 396686Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.